0 262 505 00 08

Sosyal Medyada Biz}

Krom Baca

Krom Baca

Neden Krom baca Tercih Etmeliyiz ?

Ülkemizde krom madenciliği konusunda oldukça zengindir. Ülkemizin birçok bölgesinde çıkarılan bu maden birçok alanda ve sektör de kullanılmaktadır. Kullanım alanı zengin olan krom madenin bir sektörün kullanım alanına girmesi değerini artırmaktadır. Değerinin artma ile birlikte çok aranan bir maden olmasını da beraberinde getirmiştir.  Krom ilk olarak demiri sertleştirme işleminde kullanılmış bir maden olması en çok tercih edilen madenler arasında yer almaktadır. Demirden sonrada birçok farklı alanda da kullanılmaya başlamıştır. Bir de krom madeninin hangi alanlarda kullanıldığına değinmek gerekir ise; doğalgaz, kombi, ısınma sistemlerin de, metal çelik işlerin de ve Krom Baca gibi kullanım alanı oldukça fazla ve kullanım yelpazesi de bir o kadar geniştir.

Krom baca sektörü de kromun ülkemiz de en çok bulunan maden olmasından dolayı son yıllar da üretimine oldukça hız verilmiştir. Özellikle son yıllar da doğalgaz sisteminin ve kullanımın ülkemizin her yerinde yaygın olması birçok tedbiri de beraberin de getirmiştir. Bu yüzden krom baca üretimine ve kullanımına özen gösterilmiştir. Kromun uzun yıllar kullanılmasına rağmen çok geç paslanma özelliğinin olması baca sistemlerinde de en çok tercih edilen olmaktadır.  Doğalgaz sistemlerinde de bu yüzden krom baca kullanılmaktadır. Doğalgaz bacaları tek cidar veya çift cidar olarak üretilmektedir. Bunun nedeni ise bacaların birbirine geçme sistemine bağlıdır. Kullanılan sistemin farklılığına göre tek cidar veya çift cidar kullanılır.

Krom bacaların TSE ve CE ‘ye göre üretilmesi gerekmektedir. Alınmış izinler dahilinde üretilen krom bacalar insan sağlığını da düşünerek üretime başlanmalıdır. Özellikle de doğalgaz sitemlerin de kullanılan krom bacaların tehlikeyi en aza indirmesinden dolayı uzun yıllar kullanılmaya müsait olan bir yapıdadır.  Eğer yapılan işe ve insan sağlığına değer vermek istiyor isek tek ve ilk tercihimiz krom baca olmalıdır. Ülkemiz de bulunan bu değerli ve bir o kadar sağlam madeni baca sistemlerimiz de kullanmamamız için hiçbir neden bulunmamaktadır. Seçmiş olduğumuz baca ile hem sağlığımızı tehlikeye atmayalım hem de bu işten karlı çıkalım.

30 Aralık 2015
1.561 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN