0 262 505 00 08

Sosyal Medyada Biz}

Lodos Baca Şapkası

Lodos Baca Şapkası

Lodos Şapka Baca

“Lodos gene can aldı” haberleri haber bültenlerinde maalesef çok sık duyduğumuz bir olay. Bunun sebebi lodos olan zamanlarda bacadan çıkması gereken gaz artıklarının geri tepmesidir. Bu tepme sonucunda dışarı atılması gereken karbon monoksit gazı geri dönerek içeriye girmekte ve maalesef ölümlere sebep olmaktadır. Karbon monoksit gazı çok sinsi bir gazdır. Kokusu ve rengi olmayan bu gaz solunduğu zaman kendini fark ettirmemektedir ve ani bir şekilde bilinç kaybına neden olmaktadır. Bu tepmeleri engellemek için ise Lodos Şapka olarak adlandırılan baca ürünü vardır. Bu ürün sayesinde lodos sebebiyle oluşacak tepme engellenmektedir.

Lodos şapka bacalarının mantığı çok basittir. Gelen bir rüzgâr karşısında havayı bacaya alırlar ancak havayı tekrar dışarı aktarmalarına yarayan bir gövdeye sahiptirler. Bu sayede hava sebebiyle çıkması gereken gaz geri tepmez ve sağlıklı bir şekilde tahliye edilir.

Lodos şapka bacalarında ürün bacaya bir yapıştırıcı aracılığı ile bağlanır. Lodos bacanın diğer bileşenleri birbirine bağlı olarak geldikleri için başka bir yapıştırma işlemine gerek yoktur. Lodos bacaları çeşitli büyüklüklerde olabilirler. 27 elemanlı ve 53 elemanlı modelleri mevcuttur. Lodos bacaları piyasada alman bacası olarak da adlandırılmaktadır. Lodos bacalarının diğer baca şapkalarına göre göze daha hoş gelmesi de tercih sebebi olmaktadır. Güvenli bir ürüne sahip olurken estetikten ödün vermek zorunda kalmıyorsunuz lodos bacalarında. Lodos bacaları 50*50, 58*58, 50*60, 62*62 vb. çeşitli ölçülerde olabilmektedir.

Ülkemizde özellikle sahil kesimlerinde sürekli olarak lodos rüzgârları görülebilmektedir. Bu sebeple özellikle bu kesimlerde yaşayan kişilerin kesinlikle baca sistemlerini çok dikkatli kurması gerekmektedir. Unutulmaması gerekir ki lodos şapkaları geri tepmeyi engelleyen en önemli baca bileşenlerindendir. Çok ekonomik olan bu parçaların kullanılmaması telafisi imkânsız sonuçlar doğurabilecektir. Güvenliğimiz için gerekli olan bu parçaları hiç istemediğimiz durumlarla karşılaşmadan bacalarımıza kurdurmalıyız. Bu kurulumun kanun ve yönetmeliklere uygun yapılması gerektiğini unutmamalıyız.

30 Aralık 2015
2.381 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN